جزئیات خبر
نسخه قابل چاپ | ارسال به دیگران
_________________________
فرماندار پیرانشهر در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر: مهمترین امتیاز دولت های یازدهم و دوازدهم بهره گیری از تمام ظرفیت های کشور بود.
فرماندار پیرانشهر در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر :
مهمترین امتیاز دولت های یازدهم و دوازدهم بهره گیری از تمام ظرفیت های کشور بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر، سید علی ترابی؛ فرماندار پیرانشهر در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که دوشنبه ( 20 آذرماه) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر و با حضور دانشجویان و اساتید این واحد دانشگاهی برگزار شد، ضمن تبریک 16 آذر، روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، طی سخنانی گفت: بدون شک امنیت و آسایش امروز کشورمان مرهون خون سرخ شهیدانی است که در راه اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی جان خود را فدا کرده اند و در این راه دانشجویان نیز با تقدیم صدها شهید نقش اساسی را ایفا کرده اند.
وی ادامه داد: دانشجو نباید از سیاست های روز غافل باشد و یکی از موضوعاتی که امروز جهان اسلام را درگیر خود کرده است تصویب نابجا و نابخردانه رئیس جمهور آمریکا در خصوص انتخاب بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل است.
ترابی در ادامه خاطر نشان شد، در ماههای اخیر شاهد بودیم که حکومت خودساخته و خبیث "داعش" در منطقه چگونه با وحشی گریهای خود در پی انجام دادن نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام بود که خوشبختانه با دلاورمردی های رزمندگان اسلام پس از مدتی حکومت، از روی نقشه خاورمیانه حذف و نابود گردید.
فرماندار پیرانشهر اظهار داشت: انتخاب "بیت المقدس" بعنوان پایتخت جدید اسرائیل از سوی آمریکا برگرفته از توطئه جدید صهیونیست ها و اشغالگران در منطقه پس از نابودی داعش می باشد که دقیقاً با هدف نابودی وحدت بین مسلمانان انجام گرفته است غافل از اینکه امروز جهان اسلام دارای رهبری فرزانه و حکیمانه است که همیشه یک گام جلوتر از تفکرات صهیونیستی و سردمداران جهان استکبار است.
ترابی اظهار داشت: دانشجو بعنوان نماد اعتدال، عقلانیت و شفافیت در مکانی به نام دانشگاه برای آینده مملکتش برنامه ریزی می کند و با تولید فکر و اندیشه قله های افتخار را فتح می کند.
فرماندار شهرستان پیرانشهر تصریح کرد: یکی از امتیازاتی که ما در دولت های 11 و 12 داشته ایم این بود که زمینه و فرصت برای همه ایده ها و نظرها فراهم شد تا همه برای آبادانی کشورشان تصمم بگیرند، و یکی از شعارهای این دولت حضور همه افراد با همه دیددگاه ها در راستای اعتلای برنامه های نظام است.
وی در ادامه با اشاره به شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها گفت: دانشجو ها باید با استفاده از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و با بهره گیری از توان علمی خود در راستای راه اندازی و توسعه شرکت های دانش بنیان گام بردارند.
مقام عالی مدیریت در شهرستان پیرانشهر یادآور شد، باید اقداماتی در سطح شهرستان به وجود آوریم که اقتصاد شهرستان فقط متکی به درآمد مرزی نباشد که اگر روزی بنا به مصلحت کشور مرز مسدود شد با مشکلات زیادی مواجه شویم.
ترابی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن هفته پژوهش به موضوع مهاجرت روستائیان به حاشیه ی شهرها اشاره کرد و گفت: انتظاری که در این خصوص از دانشجو داریم این است که با تحقیق و پژوهش مراحل اشتیاق هموطنان عزیزمان به کوچ کردن از روستاها و انتخاب زندگی در حاشیه های شهر را بررسی کنند.
فرماندار پیرانشهر در خاتمه ابراز امیدواری کرد که دانشجویان بعنوان بازوی توانا در سطح مدیریتی شهرستان تأثیر گذار باشند لذا انتظار داریم که با هر طرح و ایده ای نو به همکاری مدیریت شهرستان همت گمارند که بدون شک مورد استقبال مدیران قرار خواهند گرفت.
 

شماره خبر: 232
تاریخ درج خبر : 22 آذر 1396
تعداد مشاهدات : 2208